«
»
Stare Melodie na Facebook
StareMelodie.pl - kanał RSS
piosenka: O’Key (Wars, Włast) 355
Szukaj tytułu lub osoby
tytuł:
O’Key (Wars, Włast)
gatunek:
slowfox
rok:?
1929
pochodzenie:?
rewia ”Zabawki dla Warszawki”
scena:
teatr ”Morskie Oko”Krasawica 2017-10-04 15:09
A co to?
Czy ma jakiś związek z tym dziełem: https://staremelodie.pl/piosenka/33/O_Key ?
Bo na razie nie ma tutaj, tj. pod O'Key (Wars-Włast) nic: nagrania, nut, słów...
No, nul zupełny.

Czy może ktoś, coś?
Np. Kierownik?
Bo skądś to coś wziął.
To jak, Naczalstwo coś wie może?

PS. Może ew. najzłociutszy z Kierownikówm opisze oba okeje, np. że ten tutaj okej nr 180 jest włastowy, a tamtem, z linki, r 33, jest tomowo-szlechtrowy? Z góry & z daleka składamy serdeczne ,,Bóg zapłać" (byle w dolarach).
kierownik 2017-10-07 14:25
Dałbym sobie obciąć paznokcie, że gdzieś widziałem ten zestaw tytułu i autorów. Pogmeram.
Basia 2017-10-07 14:50
Krasawica 2017-10-07 15:05
W lince od Basi ZZZwyczajowo I przypisano coś sprzed wojny, co nie jest Tuwima i nie jest Hemara, niejakiemu Włastu Andrzeju. Hi, hi. Czyżby więc ergo zatem lipa - i nie ma pieśni ,,O'key" Własta? Może tak być, że nie ma.

W Warszawie na ulicy Miodowej jest wyższa szkoła aktorów i znawców teatru. W tejże szkole znajduje się biblioteka wyższej szkoły. W bibliotece tej leży sobie monografia ,,Morskiego oka". W owej monografii być może dałoby się sprawdzić rewię, a przy dużym łucie szczęścia - i piosenkę. Hm.
kierownik 2017-10-08 00:16
Jeśli Piękna chciała dopiec Basi za "linkę" (golonka -> golonko, link -> linka, krakowszczyzna pewnie, mnie tam pasi, zjawiskowe) to zwracam uwagę Szanownej na finałowy sarkazm w postaci "wywrotka". Plus, znaczący, wink.
Zapewne sam, jako conajmniejnielekkonierozgarnięty magazynier , z powodów ogólnych i oględnych, usunę ten tytuł.

Do Warszawów może Pięknościom daleko, ale Krakowianina, Kazka Wiehlera, Cuda ogarną. Co? Poproszę. Obrigado. (podstawowe zmyślone słowo znad Oceanu)
Krasawica 2017-10-08 01:28
Kie, senior? Ale o ssso ? Jakie dopiec? Że jak i co? Kierowniku, nic ale to nic nie panimaju, co Kierownik posiada na myśli. A Basi chwała za wiedzę i działania na rzecz. Ło co chodzi, gaspadin Naczalstwo, ło Jezusie ?

Tać przeca bywał sobie proceder, że jak nie było autora, to różni tacy badający (?) dopisywali, że to może pewnie Włast I . I już. Tudu, nada majisz J .

PS. A z tym Kazkiem, to co że niby, psze pana?
kierownik 2017-10-08 10:13
A nie, nic. Magazynier miał słabszy dzień...
Krasawica 2017-10-08 15:00
Biedny Magazynio. Biedniutki; przepracowany i we wogóli umęczon. Magazynio ze zbyt długimi paznokciami, które jeszcze niedawno dawał sobie odciąć, eksjuze-muła: obciąć. No, już się Kierownictwo pozbiera, radośnie spojrzy w świat szeroki, pazurek naczalnyj obgryzie jeden i drugi, po czym silny, zwarty, gotowy stanie do starań o lepsze jutro, np. własne. Pozdrowienia.
Dodaj komentarz