«
»
Stare Melodie na Facebook
StareMelodie.pl - kanał RSS
piosenka: Lekcja zoologii 287
tytuł:
Lekcja zoologii
Lekcya zoologii, Na lekcyi zoologii
gatunek:
monolog komiczny
muzyka:
słowa:

(z Libretto Pathé)

Mieliśmy, proszę pana profesora, o sroce. Sroka jest to ptak, sroka rośnie u nas i gdzieindziej. Sroka ma pióra na wierzchu czarne, a pod spodem białe i kopyta
rozdwojone. Nie! sroka niema kopyt.
- Nie proszę pana profesora ja umiem, tylko przeląklem się bardzo; sroka, sroka jest to ptak; nie proszę pana psora, wczoraj grałem przeważnie w ekstrę, ja nie chciałem iść, ale przyszedł do mnie Kundelski, powiada: chodź! co się tam będziesz uczył, wielka rzecz! wyrywał cię niedawno, to cię dzisiaj nie wyrwie. Myślę sobie, nie wyrwie mnie, no, to pójdę. Zresztą zaczął mnie wymyślać, powiada hebes, piła, kowal, więc poszedłem. Ja i tak proszę pana psora nie miałem głowy do sroki, bo mi się ... buty podarły, proszę pana profesora, a stary, a ojciec mi zapowiedział, że mi do jesieni nowych niesprawi. Takem się zgryzł temi butami; myślę sobie: nie przyjdę do szkoły, to się pan profesor zmartwi. Więc sobie pożyczyłem butów od Zawieruchy: bo on ma takie buty, że wszystkie... że te buty, jego to, na wszystkich nas pasują doskonale. Włożyłem buty i przyszedłem. Sroka, sroka jest to ptak, sroka rośnie u nas, sro... nie umiem proszę pana psora.
Czem się różni sroka od kruka? Sroka od kruka różni się tem, że kruk kradnie, a sroka tego nie lubi! E.- e wczorajszą lekcyę także umiem, a jakże.
Małpa. Małpa jest to ptak, nie, jest to zwierzę, małpa rośnie... mieszka w oranżeryi te ... e ... w menażeryi i żywi się: migdałami, rodzynkami, figami, marmoladkami i innemi bakaliami. Małpa, małpa tem się wyróźnia, że ludzie są do niej okropnie podobni - E... e małpa, małpa jest to ptak... jest to zwierzę.
O i geografję umiem, a jakże proszę pana psora, doskonale umiem. Zbiór, zbiór wód nazywa się... nazywa się proszę pana profesora, Kawałkowski się śmieję ciągle, e... e, zbiór wód nazywa się... nazywa się oceanem, a zbiór ziem nazywa się e... e... kon... konty... kontent, że zwarjował, nie, proszę p. profesora to Kawałkowski mi tak ciągle podpowiada.
E... e zbiór ziem nazywa się kontynentem, a ziemia, ziemia i woda razem wzięte , proszę pana profesora stanowią błoto, proszę pana profesora e. e e....
Popraw swój wzrok!

Tekst od Jerzego.

Legenda:
inc, incipit - incipit - z braku informacji o tytule pozostaje cytat, fragment tekstu z utworu
abc (?) - text poprzedzający (?) jest mało czytelny (przepisywanie ze słuchu)
abc ... def - text jest nieczytelny (przepisywanie ze słuchu)
abc/def - text przed i po znaku / występuje zamiennie
abc (abc) - wyraz lub zwrot wymagający opisu, komentarza
(abc) - didaskalia lub głupie komentarze kierownika

Dodaj komentarz
Szukaj tytułu lub osoby
 Wykonawcy: 
Posłuchaj sobie
Mieczysław Frenkiel
⋯ ※ ⋯
Pathé
kat: 26502 mx: 30420
ze zbiorów:
Gallica.bnf.fr
0:00
0:00
druga strona - audio:
„Rozmowa z piramidami”
Etykiety płyt
Lekcja zoologii
Pathé
Mx: 30420
Kt: 26502
kolekcja: Gallica.bnf.fr
Podobne teksty:
Moniek w szkole 2