«
»
Stare Melodie na Facebook
StareMelodie.pl - kanał RSS
piosenka: Dieta 203
tytuł:
Dieta
Aggie Klepaczka przy telefonie
gatunek:
monolog komiczny
muzyka:
słowa:

Hello? Is this home book 1-0-0-0?
Carna Hanka? Ah, how are you, Carna Hanka. Yeah, jak się cujes?
Oh no, ja nie filuję tak dobrze. Cosim zjadła pewnie... A, nic takiego nie jadła - rano zjadłam trzy slajski bacon, cztery smażone jojka, trzy slajski aplpaja, dwa donutsy i wypiłam cztery cupsy kawy! Well, na obiod to my nie mieli nic takiego, turka my mieli i małą kackę, bo to były birthday naszego Pete'a, bortnika. Nikt nie chcioł kacki, tak jo zjadłam te kackę. Ale to malutko, bo to ino cztery poundy ona ważyła. A potem miałam ..., kark i dwa skrzydła z indyka, trochę stuffing, trochę potato salad, dwa piece'y pumpkin pie'a, kawałek banana cream pie... Cztery sweet potatoesy i pół pint'a ice cream'u, that's all! Well, na supper to zabrakło indyka, takem usmażyła porkchopsy. Mielimy smashowane potatoesy, trochę ... z kapustą, dwa ryjocki z kapustą zjadłam... A potem ci Pete wziął i zafundował banana split pie... No, can you beat that... Jakem ci skończyła ten banana split, to ci mi ostatni kawałek bananu stanął w gardle i ani w tę, ani w tamtą... Yeah. Już byłam u doktora! O, zbadoł, popukoł kozoł mi wystawić język... Postawił mnie pod taką maszynę i gadoł że dobrze, żem przyszła, bo za parę minut bym była, wzięła i pękła! Can you manage that... A mi przepisał magnesia flaskę i plutonu dwie flaski. I kozoł mi przestać jeść na śtyry godziny... Yeah. Już poszłam na diet, yeah. Oh, tako ci się czuję skinny teroz, że... Well, nosiłam ..., ale teroz, to się tak cuję ... ... robię, yeah. O-oh, muszę zaringować(?), Hanka... yeah, yeah, bo patrol(?) tam szpuleczkę(?) wojska(?), muszę zaringować, bo mój insurance'a idzie. I can't stand it, that man. Mówię ci, że co tydzień przyleci po pieniądze. He's making me sick. Okay, zakoluję ci. All right, goodbye, Hanka. Yeah. Zamknięte drzwi, niech puko.
(od teraz do końca - pukanie w szkło)
Dlacego on puko, jak widzi, że nie ma nikogo w chałupie, no... Can you get out it from the door! Can't you see nobody home! What's the matter with you! She went to the butcher, out! Go out from the door, I'll ... my ... at you! I'll ... my ... Hau, hau, hau! Nobody home, goodbye!
Popraw swój wzrok!

              
              
Objaśnienia:
1) what's the matter with you
-
(eng.) co z tobą? o co ci chodzi?
2) how are you
-
(ang.) jak się masz
3) all right
-
(ang.) w porządku
4) apple pay
-
(ang.) szarlotka
5) goodbye
-
(ang.) do widzenia
6) bortnik
-
(ang. boarder) lokator, najemca pokoju
7) sweet
-
(ang.) słodka, słodki, słodkie
8) slice
-
(ang.) plasterek, kawałek, kromka
9) yeah
-
(ang.) tak, no
10) call
-
(ang.) dzwonić, wzywać
11) feel
-
(ang.) czuć
12) see
-
(ang.) widzisz, popatrz, rozumiesz
13) you
-
(ang.) ty

Przepisała Bunia.

Legenda:
inc, incipit - incipit - z braku informacji o tytule pozostaje cytat, fragment tekstu z utworu
abc (?) - text poprzedzający (?) jest mało czytelny (przepisywanie ze słuchu)
abc ... def - text jest nieczytelny (przepisywanie ze słuchu)
abc/def - text przed i po znaku / występuje zamiennie
abc (abc) - wyraz lub zwrot wymagający opisu, komentarza
(abc) - didaskalia lub głupie komentarze kierownika

Bunia 2022-08-19 12:49
Hello? Is this home book 1-0-0-0?
Carna Hanka? Ah, how are you, Carna Hanka. Yeah, Asia(?) tu jest.
Oh no, ja nie feeluję tak dobrze. Cosim zjadła pewnie... A, nic takiego nie jadła - rano zjadłam trzy sliceki bacon, cztery smażone jojka, trzy sliceki apple pie'a, dwa donutsy i wypiłam cztery cupsy kawy! Well, na obiod to my nie mieli nic takiego, turka my mieli i małą kackę, bo to były birthday naszego Pete'a, bortnika. Nikt nie chcioł kacki, tak jo zjadłam te kackę. Ale to malutko, bo to ino cztery poundy ona ważyła. A potem miałam ..., kark i dwa skrzydła z indyka, trochę stuffing, trochę potato salad, dwa piece'y pumpkin pie'a, kawałek banana cream pie... Cztery sweet potatoesy i pół pint'a ice cream'u, that's all! Well, na supper to zabrakło indyka, takem usmażyła porkchopsy. Mielimy smashowane potatoesy, trochę ... z kapustą, dwa ryjocki z kapustą zjadłam... A potem ci Pete wziął i zafundował banana split pie... No, can you beat that... Jakem ci skończyła ten banana split, to ci mi ostatni kawałek bananu stanął w gardle i ani w tę, ani w tamtą... Yeah. Już byłam u doktora! O, zbadoł, popukoł kozoł mi wystawić język... Postawił mnie pod taką maszynę i gadoł że dobrze, żem przyszła, bo za parę minut bym była, wzięła i pękła! Can you manage that... A mi przepisał magnesia flaskę i plutonu dwie flaski. I kozoł mi przestać jeść na śtyry godziny... Yeah. Już poszłam na diet, yeah. Oh, tako ci się czuję skinny teroz, że... Well, nosiłam ..., ale teroz, to się tak cuję ... ... robię, yeah. O-oh, muszę zaringować(?), Hanka... yeah, yeah, bo patrol(?) tam szpuleczkę(?) wojska(?), muszę zaringować, bo mój insurance'a idzie. I can't stand it, that man. Mówię ci, że co tydzień przyleci po pieniądze. He's making me sick. Okay, zacalluję ci. Alright, goodbye, Hanka. Yeah. Zamknięte drzwi, niech puko.
(od teraz do końca - pukanie w szkło)
Dlacego on puko, jak widzi, że nie ma nikogo w chałupie, no... Can you get out it from the door! Can't you see nobody home! What's the matter with you! She went to the butcher, out! Go out from the door, I'll ... my ... at you! I'll ... my ... Hau, hau, hau! Nobody home, goodbye!
Bunia 2022-08-30 03:23
Mam takie pytanko: cóż to za numer obok tytułu? Numer ewidencyjny czy coś?
kierownik 2022-08-30 10:11
To ilość odwiedzin strony, plus minus raczej, niż dokładny licznik.
Dodaj komentarz
Szukaj tytułu lub osoby
Posłuchaj sobie
Marisha Data
⋯ ※ ⋯
Dana Records
kat: 796-B
ze zbiorów:
wisc.edu
0:00
0:00
druga strona - audio:
„Piesek”
Etykiety płyt
Dieta
Dana Records

Kt: 796-B
kolekcja: wisc.edu