«
»
Stare Melodie na Facebook
StareMelodie.pl - kanał RSS

Kugelman w wojsku 866

tytuł:

Kugelman w wojsku

Kugielman w wojsku

gatunek:
monolog komiczny, szmonces
muzyka:
słowa:

Co to jest za interes dla mnie w wojsku? Oj, co ja potrzebuję chodzić, żeby się nauczyć chodzić, co? A za interesami to ja się mało nachodzę, co? Zapędzili nas do PKU. Przychodzę do tego PKU, to doktor powiada: ”Kugielman, zdrów?”, to ja powiadam, że nie powiem.
”Tak to nie, ja mam krótkiego wzroku, jak będzie kuń, nic nie widzę”. To on mnie prowadzi do okna i powiada: ”Kugielman, czy ty widzisz na dachu naprzeciwko gołębie?, ja się patrzę, powiadam: ”Nie, nic nie widzę panie doktór”, ”To ty masz dobry wzrok, tam wcale nie ma gołębie!”, to ja powiadam: ”Panie doktór, ja mam bicie (bycze?) serce! Jak ja wyjdę na pierwsze piętro, to ja już chodzić nie mogę!”, to on powiada: ”Nic nie szkodzi. Wojna się odbywa na parterze”.
To potem nas zestawili do kupy, parę kilkanaście goi, parę kilkanaście Żydki i odprowadzili nas do kazarmy (koszary). Przy boku tu szła moja narzeczona, Małcia. Ona tak płakała, tak płakała, że mnie się żałośnie robiło! Dała mnie na pamiątkę jajki na twardo... Co my przysiedli do kazarmy, to ja sobie siadłem na tapczanu i tak żałośnie płakałem, że te jajka ... byli całkiem mokry!
Rano siedzę sobie na podwórze, siedzę, przechodzi taki kapral i jeszcze krzyczy: ”Baczność!”. Powiadam (?), myślę sobie ”Niech sobie ten pan baczność się martwi, ja się nazywam Kugielman!”. Znów on powiada ”Baczność!”. Aż dziwnie na same w ucho! To ja powiadam ”Panie kapral, ja się nazywam Kugielman, nie baczność”. Uj, co on się rzucił na mnie, co on co on ..., że mnie każe pobić. Potem, że mnie każe rozstrzelać, potem że mnie każe posiekać, a moje flaki to psom na pożarcie na koszerne kiełbaski, no! To ja sobie myślę: ”To jest żaden dla mnie interes”. Powiadam: ”Panie sierżantu, ja chciałem proszę pana zapytać o takie fiksacje wojenne”, ”Jakie fiksacje? Taktyki?”, ”Może być. Proszę pana, czy jak ułan jest chory, czy kuń idzie na wojnę?”. On powiada ”Nie.”. A jak kuń jest chory, czy ułan idzie na wojnę? On powiada: ”Tyż nie”. To ja powiadam: ”Panie sierżantu, ja strasznie kocham chore kunie, ja bym strasznie chciał być siostra miłosierdzia do chorych kuni”. A ponieważ on mnie bardzo lubiał i chciał, żeby jak najprędzej się wyzbyć mnie, jak on mówił ”do jasnej cholery”, to on mnie tam przydzielił. To ja byłem w szpitalu siostra miłosierdzia do chorych kuni.

              
              
Objaśnienia:
1) PKU
-
Powiatowa Komenda Uzupełnień

Przepisał Bartłomiej.

Legenda:
inc, incipit - incipit - z braku informacji o tytule pozostaje cytat, fragment tekstu z utworu
abc (?), (abc?) - tekst poprzedzający (?) jest mało czytelny (przepisywanie ze słuchu)
abc ... def - tekst jest nieczytelny (przepisywanie ze słuchu)
abc/def - tekst przed i po znaku / występuje zamiennie
abc (abc) - wyraz lub zwrot wymagający opisu, komentarza
(abc) - didaskalia lub głupie komentarze kierownika

Bartłomiej 2019-04-19 17:00
Co to jest za interes dla mnie w wojsku? Oj, co ja potrzebuję chodzić, żeby się nauczyć chodzić, co? A za interesami to ja się mało nachodzę, co? Zapędzili nas do PKU. Przychodzę do tego PKU, to doktor powiada: "Kugielman, zdrów?", to ja powiadam, że nie powiem.
"Tak to nie, ja mam krótkiego wzroku, jak będzie kuń, nic nie widzę". To on mnie prowadzi do okna i powiada: "Kugielman, czy ty widzisz na dachu naprzeciwko gołębie?, ja się patrzę, powiadam: "Nie, nic nie widzę panie doktór", "To ty masz dobry wzrok, tam wcale nie ma gołębie!", to ja powiadam: "Panie doktór, ja mam bicie (bycze?) serce! Jak ja wyjdę na pierwsze piętro, to ja już chodzić nie mogę!", to on powiada: "Nic nie szkodzi. Wojna się odbywa na parterze".
To potem nas zestawili do kupy, parę kilkanaście goi, parę kilkanaście Żydki i odprowadzili nas do kazarmy (koszary). Przy boku tu szła moja narzeczona, Małcia. Ona tak płakała, tak płakała, że mnie się żałośnie robiło! Dała mnie na pamiątkę jajki na twardo... Co my przysiedli do kazarmy, to ja sobie siadłem na tapczanu i tak żałośnie płakałem, że te jajka ... byli całkiem mokry!
Rano siedzę sobie na podwórze, siedzę, przechodzi taki kapral i jeszcze krzyczy: "Baczność!". Powiadam (?), myślę sobie "Niech sobie ten pan baczność się martwi, ja się nazywam Kugielman!". Znów on powiada "Baczność!". Aż dziwnie na same w ucho! To ja powiadam "Panie kapral, ja się nazywam Kugielman, nie baczność". Uj, co on się rzucił na mnie, co on co on ..., że mnie każe pobić. Potem, że mnie każe rozstrzelać, potem że mnie każe posiekać, a moje flaki to psom na pożarcie na koszerne kiełbaski, no! To ja sobie myślę: "To jest żaden dla mnie interes". Powiadam: "Panie sierżantu, ja chciałem proszę pana zapytać o takie fiksacje wojenne", "Jakie fiksacje? Taktyki?", "Może być. Proszę pana, czy jak ułan jest chory, czy kuń idzie na wojnę?". On powiada "Nie.". A jak kuń jest chory, czy ułan idzie na wojnę? On powiada: "Tyż nie". To ja powiadam: "Panie sierżantu, ja strasznie kocham chore kunie, ja bym strasznie chciał być siostra miłosierdzia do chorych kuni". A ponieważ on mnie bardzo lubiał i chciał, żeby jak najprędzej się wyzbyć mnie, jak on mówił "do jasnej cholery", to on mnie tam przydzielił. To ja byłem w szpitalu siostra miłosierdzia do chorych kuni.
Dodaj komentarz
Szukaj tytułu lub osoby

Posłuchaj sobie

⋯ ※ ⋯
Płyta Polska
kat: 535 mx: 10574
0:00
0:00
druga strona audio:
„Antek w kinie”
⋯ ※ ⋯
Syrena-Record
kat: 510a mx: 17833
ze zbiorów:
StareMelodie.pl
0:00
0:00
druga strona audio:
„Zawiany Gucio”
Etykiety płyt
Kugelman w wojsku
Kt: 535
Mx: No 10574
 
Kugelman w wojsku
Kt: 510a
Mx: 17833
kolekcja: StareMelodie.pl
Podobne teksty:
Jojne Karabin w koszarach 3
Jojne Karabin - nominacja 3
Jojne-Lotnikower 3
Jojne Naprzód 3
Szafa 2
Icek rekrut 2
5 dolarów 2
Sonny boy (Henderson, Tuwim) 2