Tylko jedno słowo ”kocham”
2676
tytuł:
Tylko jedno słowo ”kocham”
Jedno słowo ”kocham”
gatunek:
tango
muzyka:
oryginał z:?
1930 roku
słowa:
pochodzenie:?
scena:
Tak ja w ramionach twych ginę
Ach, powiedz, jak ukoić ból i łzy
Jak zerwać tę pajęczynę
Zabrałaś serce, zabrałaś myśl
Nic nie/cóż zostało/pozostało mi dziś
Nie czyń dla mnie nicNie mów do mnie nicTo tylko jedno słowo: kochamPrzebaczę ciZapomnę ciOkrutne winy dawnych dniZginie fałsz i kłamI zostanie namTo tylko jedno słowo: kochamNim jutro czas rozdzieli nasPowiedz mi kocham jeszcze raz
Miłość to walka, to okrutny ból
To szczęście, które ucieka
I nie wie sam nic ukochany twój
Co jeszcze z tobą go czeka
Słania się w męce i pełen drżeń
O jedno prosi co dzień
Mhmhmhmhmhmhmhmhmhmhmmmm...
21.12.2014
słowa kluczowe:
Szukaj tytułu lub osoby
Wykonawcy:
Wykonawcy:
Posłuchaj sobie
akompaniuje
Orkiestra Taneczna „Homocord” dyryguje
Jan Różewicz ⋯ ※ ⋯
Homocord
kat: Pl. 29101 a.
mx: 77195
0:00
0:00
0:00
0:00
0:00
0:00
0:00
0:00
Posłuchaj na
Etykiety płyt
https://www.youtube.com/watch?v=46Czqp_rxPU B. Mierzejewski
http://www.russian-records.com/details.php?image_id=46693
ta rewia: https://staremelodie.pl/przedstawienia/48/rewia_Parada_Gwiazd
od tej: https://staremelodie.pl/przedstawienia/135/rewia_Parada_gwiazd,
poza tym, że numerem?
Niniejsze dzieło pochodzi z obu tych przedstawień, przy czym jedna rewia jest z 1932 r. (135), a druga nie (48), stąd piszę pod piosenką z obu tych rewii, a przynajmniej z jednej z nich.
Nr 135 ma rok wystawienia (1932 r.), nr 48 roku produkcji nimo, piosenki są te same w obu rewiach, a wedle mojej wiedzy to są to piosenki z rewii 1930 r., przynajmniej niektóre. Tak by wynikało z recenzyj prasowych z 1930 r.. Zapewne kierownik się ucieszy, ale... może warto jakiś ordnung zrobić w opisach przedstawień, hm 🙂 ? Ja akurat sobie jeżdżę właśnie od przedstawienia do przedstawienia i od filmu do filmu, bo to mi do czegoś tam potrzebne w życiu jest, no i widzę, hm..., jak to napisać..., teges, no... kierownik jest człowiek wrażliwy & delikatny, zatem trza się miarkować... No, widzę pewną niekonsekwencję w opisach przedstawień, a czasami i - uchowaj Boże, ale jednak owszem - byki. Może by tak kierownik przejrzał i to 🙂 ? Dziękuję.
No i widać przecież, że wygląda toto też niezgrabnie. Sorry, dopiero powstaje. I dzięki! 😉
Ormo czuwa 😉 .
No i gdy się stąd https://staremelodie.pl/przedstawienia/81/rewia_Milion_zlotych
wchodzi tu: https://staremelodie.pl/piosenka/3500/Czy_mozesz_mi_przebaczyc , to wychodzi, że to ,,Czy możesz mi przebaczyć" pochodzi stąd:
https://staremelodie.pl/przedstawienia/36/rewia_Codziennie_dancing 🙂 🙂 🙂 .
To jak? Coś pewnie nie halo z linkowaniem.
Jest też np https://staremelodie.pl/przedstawienia/81/rewia_Milion_zlotych oraz
https://staremelodie.pl/przedstawienia/137/rewia_Miljon_zlotych . I co z nimi? Coś?
No, już nie dobijam kierownika, bo i po co? Tyle że wpadło mi w łapki, to piszę, ku chwale kierownika i jego dzieła, by było lepiej. Być może trzeba by część pt. ,,Przedstawienia" jakoś przetrzepać jeszcze raz, linki posprawdzać, zerknąć na nalepki i inne tam wpisy...
No ja to kierownikowi nie zazdroszczę 😉 .
... to skąd tu https://staremelodie.pl/sceny kierownik wziął ,,Wesołą Janinę" we Lwowie? Wpadła mi kiedyś w łapki ,,Wesoła jama" tamże (piszę z pamięci), ale Janina to już nie. Ciekawe. Ciekawa taka Janina i w dodatku wesoła. Może coś więcej kierownik wie? Janina jest nieaktywna, jeśli - ekskjuze le mo - w nią kliknąć, a byłoby ciekawie się więcej dowiedzieć.
No i tu: https://staremelodie.pl/sceny kierownik może poprawi opis teatrzyku ,,Zielony pieprzyk". On nie był w Warszawie, jak kierownik tu https://staremelodie.pl/sceny obecnie podaje, tylko we Lwowie 😉 . Ulubiony kierowniczy Schlechter go zrobił, a tenże Schlechter nie był ze stolycy, nisz a jid fun Warsze, tylko Lemberger.
Zy lwowskich kabaretów kierownik mógłby dorzucić tu https://staremelodie.pl/sceny jeszcze ,,Różowy monokl" oraz ,,Ósma pięć". Ten ostatni to dzieło inż. chemii Friedwalda Zenona, ten przedostatni 😉 ... to z kolei to niewiele pamiętam w tej chwili. Ale jak kierownik je dopisze, to może mi się przypomni, czemu nie, z czasem, kto wie. Friedwald Zenon był takoż a jid, Łyczakower w dodatku, co się podaje celem podania 😉 .
No i skoro kierownik pisze o Wesołej lwowskiej fali tutaj https://staremelodie.pl/sceny, to może kierownik do spisu dorzuci wileńską ,,Kukułkę"? Szanse, że się coś z niej znajdzie są mikro, ale kto wie, może kiedyś (innym razem, dziś na razie nie)? To była audycja satyryczna Polskiego Radia Wilno, ta ,,Kukułka".
Uf.