«
»
Stare Melodie na Facebook
StareMelodie.pl - kanał RSS

Zanadto cię kochałem 722 nuty

tytuł:

Zanadto cię kochałem

gatunek:
tango
oryginał z:?
1937 roku

Gdy dziś oglądam się za siebie
Widzę we mgle minionych lat
Jak pośród gwiazd, co lśnią na niebie
Zgubiłem szczęścia swego ślad...

Ty mnie uczyłaś sztuki kochania
Twój obraz cały świat mi przesłaniał
Dziś pytam serca, czemu nie wie
Kto moje szczęście skradł?

Już teraz wszystko wiem
Zanadto cię kochałem
Ty byłaś w życiu mem
Jedynym ideałem

Kochałem twoich ust
Trujący kwiat
Złych oczu blask
I stóp twych ślad

To był mój wielki błąd

Zanadto cię kochałem
Spaliłem się jak lont
I znów jestem sam

Za miłość mą dziś

Życiem płacę całem
Z pięknych snów
Nic nie zostało nam

Nie czekam dziś na twą odpowiedź
Dlaczego nie kochałaś mnie?
I sam przed sobą czynię spowiedź
Z tego, co dobre i co złe...

Czyż miałem czekać, czekać daremnie
Aż ty odejdziesz sama ode mnie?
Odszedłem... i nikt się nie dowie
Czemu to stało się?

Tekst od Zenka i Pucharu przechodniego.

Legenda:
inc, incipit - incipit - z braku informacji o tytule pozostaje cytat, fragment tekstu z utworu
abc (?), (abc?) - tekst poprzedzający (?) jest mało czytelny (przepisywanie ze słuchu)
abc ... def - tekst jest nieczytelny (przepisywanie ze słuchu)
abc/def - tekst przed i po znaku / występuje zamiennie
abc (abc) - wyraz lub zwrot wymagający opisu, komentarza
(abc) - didaskalia lub głupie komentarze kierownika

kierownik 2019-07-29 18:45
Tadaaaaam! D
Zenek 2019-07-29 22:22
aha, gratulacje za piątkę I
Zenek 2019-07-29 22:24
Wreszcie coś ciekawego (muzycznie, bo tekstowo zblizone do wytworów Ulatowskiego & Company)

Do poprawki, bo mi coś ta burza uszy przytkała:

Już teraz wszystko wiem
Zanadto cię kochałem
Ty byłaś w życiu mem
Jedynym ideałem

Kochałem (?w końcu?)
(trujący kwiat?),
Twych oczu blask
I ust twych smak

(?) w dzień i w noc
Zanadto cię kochałem
Bawiłem się jak lord
I znów jestem sam

Za miłość mą dziś rzucę
(?kwiatek?) falom
I żadnych słów
(nic?) nie zostało nam
Puchar przechodni 2019-07-29 22:47
Kochałem twoich ust
Trujący kwiat
Złych oczu blask
I stóp twych ślad

To był mój wielki błąd
Zanadto cię kochałem
Spaliłem się, jak lont
I znów jestem sam

Za miłość mą dziś
Życiem płacę całem
Z pięknych snów
Nic nie zostało nam
Puchar przechodni 2019-07-29 22:54
Kierowniku - zanadto oczywiście razem J
Zenek 2019-07-29 23:54
dzięki. Teraz to ma jaki taki sens I
Krasawica 2019-07-30 13:55
No, pięknie. Gratulacje. Na rozpoczęcie drugich pięciu tysięcy I proponuję takie cacko jako ew. pieśń nr 5001. Kompozytor https://staremelodie.pl/kompozytorzy/351/Adolf_Rosner. .
Aż chce się żyć. Trăiască Romania J .

https://www.youtube.com/watch?v=LzRU8ed4IEQ
Puchar przechodni 2019-07-30 14:29
Wątpię, żeby ten utwór się tutaj znalazł. Chyba, że doczekał się w międzywojniu rodzimego tekstu J
Krasawica 2019-07-30 16:51
E, to są to w końcu stare melodie czy stare teksty J ?
Taki kompozytor jak najbardziej rodzimy.
Puchar przechodni 2019-07-30 18:58
Nie twierdzę, że jestem temu przeciwny, po prostu wiem, jak zareaguje na to naczalstwo I Sam kiedyś postulowałem o wstawianie polskich nagrań orkiestrowych z tamtego czasu, ale w pewnym momencie straciłem samozaparcie i odpuściłem J po tamtych działaniach pozostała tylko playlista. Trzeba przyznać, że sporo tego jest w Internecie - https://www.youtube.com/playlist?list=PLhgDhqgwmsptJN_bsQgqgmCCT7OsxFmTP
Krasawica 2019-07-30 19:39
Tia... Pewnie kierownictwa się nie przekona, ale kto wie. Raz - że to jest stara melodia. Dwa - że to jest melodia rodzime, nawet nie nagrania cudzej kompozycji, ino swoja, własna, nadwiślańska (i nadwarciańska). Trzy - że podobno strona Stare Melodie jest edukacyjna. Cztery - że strona Stare Melodie podobno ma na celu zbieranie starych melodii celem zachowania przed ich zaginięciem. Pięć - że jako daty powstania piosenek kierownictwo Starych Melodii samo używa na Starych Melodiach daty powstania melodii (starej), a nie np. tekstu czy czegoś tam innego. Sześć - tysięcy można by więc zacząć melodią.

Zwłaszcza, że ta melodia jest stara, rodzima i ładna J . Grzecznie proszę J . To jak I ?
kierownik 2019-07-30 20:00
No bardzo ładna, ładna. Ale to są "Stare Melodie - wersy wśród szumu płyt". Może nawet nie być melodii, ale żeby było coś z tekstem. Także ten...
Krasawica 2019-07-31 16:12
Wpisuję www.staremelodie-wersywsrodszumuplyt.pl i internety pokazują, że nie ma takiej strony. Coś tu musi być nie tak... Jak to? Za to www.staremelodie.pl - jak najbardziej istnieje. Zaraz jeszcze raz sprawdzę... Gdzie ona była, sekundkę... No, jest, skubana. Kierowniku złociutki, złamcie się dla nowoczesnej, superanckiej melodii, bardzo starej, a - jak mówią więksi spece ode mnie, patrz wpis powyżej tego tu mojego, w dodatku spece u władzy i na stanowiskach, 2019-07-30 20:00 - no bardzo ładna, ładna. W drodze wyjątku można by dodać i tego Rumuna polskiego, hm?

Bo jak to jest: piosenki liczy kierownictwo od daty powstania melodii, a a nie np. tekstu, ale za to melodii samej już nie chce widzieć? Eeee... No i poza tym: jeśli kierownictwo się nie ulituje nad ww. rumuńskim fokstrotem, to się piękna pieśń zgubi, jak się kierownictwo; może być nawet pod numerem 5002, byle nie zgubić dzieła w drodze kierowniczego olanka. To jak? Niech kierownik doda piosenkę Rosnera do bazy, proszę.

Wtedy kierownik na pewno będzie więcej niż ładny, bardzo ładny. Dziękuję.
Puchar przechodni 2019-07-31 17:55
Na miejscu kierownika bym zwariował, gdybym miał w takiej sytuacji posłuchał Piękności, w końcu musiałbym dodać jeszcze kilkaset pozostałych nagrań orkiestrowych z tamtych czasów. Na szczęście nie jestem tu kierownictwem, więc to nie mój frasunek J
Puchar przechodni 2019-07-31 17:55
*gdybym w takiej sytuacji
Krasawica 2019-07-31 19:05
Tia... I gdzie tu szukać sojuszników? Zdrada I .

Kierownictwo w niejednym wpisie skarżyło się, że ma jeszcze, jeśli dobrze pamiętam słuszne a gorzkie żale kierownictwa, z 6000 piosenek do odnalezienia. Skoro ma te plus minus jedną (polsko-rumuńską) plus ew. kilkaset innych instrumentali , to nic, tylko wstawić (jedną) i wstawiać (pozostałe), ku pamięci - no i ku chwale kierownictwa oraz na rzecz orderu, medalu i dodatku do emerytury (?) w wysokości 47, 83 zł brutto za ratowanie dziedzictwa Oyczyzny naszey. W końcu ta strona powstała, by wstawiać stare melodie J , pardą: dziedzictwo, choćby i dziedzictwo akurat występowało bez tekstu.

Niech kierownictwo dorzuci tego Rumuna, pliiz - jeśli nie dla Rumuna jako takiego (choć wstawia się tu dzieła dużo słabsze muzycznie...), to choćby dla zmotywowania innych (np. mnie I ) do szukania innych dzieł, np. z ww. 6000 zaginionych.

Mulțumesc J .
kierownik 2019-07-31 20:08
Napiszę tak: nagranie zostało już opublikowane na obecnej stronie z niezwykle barwnym, typowym dla niej samej, opisem Krasawicy.
W/w publikacja pasuje jednak do adresu http://syrena-record.pl/ - strony, za której treść (a właściwie jej brak) odpowiada jakże leniwy niżej podpisany... Wyżej podpisany.
Krasawica 2019-07-31 20:24
A obraz mu ani słowa...
kierownik 2019-07-31 20:45
Choć orkiestra gra, jak trza i należy, to nie wiem, w którym miejscu w/w foxtrot jest rumuński??? Soczyste cytaty przebojów naszych starszych braci w wierze! Ta to przecież medley jest! Więc Rosner, jak kompozytor, to lekkie nadużycie.
A na pocieszenie cały utwór (z tekstem!) jako rozwinięcie cytatu:
https://staremelodie.pl/piosenka/4037/Jojne_Karabin
Kto poda wszystkie? J
kierownik 2019-07-31 21:28
1:16 (aż wstyd, nie mogę sobie przypomnieć tytułu - Aston i imię kobiety?) też już tutaj jest. Z tekstem. Krasawica otrze łzy - się wszystko sklei i okaże się, że wszystko już tutaj od daaaawna jest! J
Krasawica 2019-08-01 15:00
Łe, tam. Nie widzę związku między ,,Jojnem karabinem" a ,,Rumuńskim foxtrotem" - to raz. Dwa, że kierownik usunął ze strony ww. ,,Jojnego" moje wpisy odcyfrowujące fragmenty tekstu po żydowsku tegoż ,,Jojnego". Trzy, nieładnie, kierowniku, fuj, fuj; siedzę cicho, nic nie mówię, ale skoro kierownictwo samo zaczęło, to wuala, łaj not: fuj, fuj, nieładnie, kierowniku, usuwać trud bliźnich, ku chwale kierownictwa praktykowany. Cztery, że 95% polskich przebojów sprzed wojny ma nutkę żydowską (ciekawe, czemu...), zatem wypominanie, że akurat fokstrot rumuński Rosnera ma takich nutek więcej, to żadna nowość. Pięć, może to i medley, a może i nie; mogę wykazać kierownikowi, jak zżynał dużo ordynarniej np. mega-hiper-super mistrz polskiej piosenki, Henryk Wars; tylko po co?

A właśnie; skoro już kierownictwo odmawia współpracy i wykręca się Jojnem, to mam dla kierownictwa odpowiedź, co ja myślę o działaniu kierownika ws. rumuńskiego foxtrota. Pardą i sorreńka: co ja myślę o braku działania kierownika ws. rumuńskiego foxtrota:
https://staremelodie.pl/piosenka/365/Po_co,_po_co? .

Choć bardziej do braku działań kierownictwa (i kasowania ludziom ich wpisów na rzecz i ku chwale Starych Melodii, wrrrr....) pasuje ten tytuł:
https://staremelodie.pl/piosenka/3452/Nad_%C5%BAr%C3%B3d%C5%82em_lipa_ro%C5%9Bnie.
kierownik 2019-08-01 15:11
No jak to, w 2:18 jest dosłowny cytat z Jojnego - od słów "Oj, ojoj ...".
A wpisy, faktycznie żal, usunąłem, bo były częścią nieprzystojnej wymiany zdań. Niestety, równocześnie straciliśmy, w wyniku onej kłótni, ciekawe źródło wiedzy, gdyż współkłóćca się obraził.
Nie zarzucam nikomu zżynania. Wszystko jest w jak najpiękniejszym cacy. Tylko kompozycja nie posiada słów i precedens nie ma najmniejszego uzasadnienia. No...
Się Krasawica nie boczy. J
Krasawica 2019-08-01 15:39
Łe, takie to, panie kierownikower, same z delikatesamy sze pogromadżyły wokół tego Melodia??? Tego starego?? Ja sze boczę na kierownikower, ja nie przeczę - ale ja wpisuję dalej, bo co ja mogę straczycz, panie kierownikower, na taki jeden mały wpis, wpisik, wpisiunio?! A inne to sobie ausgerechnet poszły weg? To może w efekcie kierownikower zmieni może z nazwą tego stron ze Stare Melodie na Stare Delikatesy...?

A potem niech już kierownik doda nową stronę i dołoży do Starych Delikatesów tego biednego ww. rumuńskiego Rosnera, pliz, bitte, pażałsta. Po starej e-znajomości pomogę kierownikowi i podpowiem mu, że polsko-żydowsko-rumuńskiego Rosnera można obecnie dodać już pod numerem 5004.

PS. Precedens jest taki, że melodia jest rodzima, jest przedwojenna i jest ładna oraz że bez dodania jej do SM przez kierownika zaniknie w odmętach internetów. Z góry składamy nasze serdeczne staropolskie - i starorumuńskie - ,,a szojne dank".
kierownik 2019-08-01 17:35
No ja nie mogę... Może Krzysztof, autor publikacji pomoże, bo mi słów i rąk brak do wytłumaczenia.
Baj de łej: w którym miejscu w nagraniu pojawia się temat rumuński? Faktycznie, jest energiczny drive sekcji rytmicznej, ale to wszystko... Melodii jest 5 czy 6, bo to jest popisówka tak orkiestry, jak i solisty.
Krasawica 2019-08-01 19:50
Si, si, senior presidente. Chodzi mi ino oto, by kierownik dodał ,,Rumuński fokstrot" do listy utworów w SM - i wsjo. Czy nazwa utworu brzmi ,,foxtrot rumuński", czy ,,chodzony Zulusów grenlandzkich" to nie ma chyba aż tak dużego znaczenia. Znaczenie już prędzej może mieć ładne powiązanie tematów oraz nagranie made in Poland (ęd baj Polisz mjuzyszns cugedr wis a Polisz kąpozr). A że dzieło wydaje mi się udane, to grzecznie proszę i proszę kierownictwo o jego dodanie oraz apeluję tak do serca, jako i umysłu del signore presidente. A że on głuchy, ów presidente, jako pieniek, co jednak dziwi u zawodowego muzyka, to się rozkręciła debata między obrazem (mesje prezidą) a dziadem (proszalnym, tj. mną). I już.

PS. Temat rumuński pojawia się od biedy między 2:00 a 2:32 (rumuńsko-żydowski), a tak naprawdę to, ha, ha, między 2:30 a 2:32. Co nie zmienia faktu, że zwyczajnie warto zachować dzieło na stronie SM - w każdym razie, moim zdaniem. A że senior presidente nie lubi nagrań instrumentalnych, to pozostaje mi jojczyć, ew. założyć własną stronę, np. pt. www.piosenkiprzedwojennektorychnielubikierownikstronywwwstaremelodie.pl
Zenek 2019-08-01 20:27
ino, że rzeczony Rumuńsko-cygańsko-izraelsko-rosyjski utwór kąmpozera to nie piosenka, więc wyż wyszcz tytuł strony byłby jak kulką w płotek (bo nawet nie kulą w płot) U . Nu chyba , że Krasawica dopisze do niego tekst i oznajmi, iż znalazła w jakichś przepastnych głębinach internetu D
Zenek 2019-08-01 20:30
a tak bajdełej rzeczony utweór JEST już na stronie SM (jako siódmy komentarz tutaj) i pewnie tak zostanie, więc po co daremne żale i próżny trud? Każdy kto zechce może kliknąć na zapodany link.
Krasawica 2019-08-01 20:45
Może i utwór jest podpięty pod pieśń nr 5000, ale nie ma własnego numeru w Starych Melodiach, nie ma go w katalogu SM i nigdy nie wystąpi on w wy(o?)szukiwarce Starych Melodii. Zatem go nie ma. Nie było nigdy i nie będzie, że zacytuję inny dzieło z SM.

A ja proszę i apeluję, by jednak był - najlepiej w drodze dodania go przez seńor prezidęte do SM, z numerem katalogowym, swoją podstroną i miejscem w wyszukiwarce SM-owej. Tyle.

Zaś co do życzonego przez Zenka tekstu rzeczonego ,,Rumuńskiego foxtrota" vel ,,Chodzonego Zulusów grenlandzkich", to znalazł się, a jakże, zatem wuala poniżej.
Są nawet dwie wersje, warszawska i krakowska:

Stał się cud pewnego razu,
Dziad przemówił do obrazu.
A obraz mu ani słowa,
taka była ich rozmowa.
(Warszawa)

Dziad przemówił do obrazu,
A obraz mu ani razu.
(Kraków).

Ole cza-cza-cza I .

Dziękuję państwu za uwagę.
kierownik 2019-08-02 02:54
Uffff, zainstalowałem sobie Googla i nie jest źle:
https://www.google.com/search?q=rumu%C5%84ski+foxtrot
Da się znaleźć!
Krasawica 2019-08-02 11:21
Uf, nareszcie. Tzn., nie że kierownik nareszcie sobie gugla wyszukał czy innego jutjuba (kiedyś, faktycznie, trzeba wreszcie poznać zdobycze techniki), tylko nareszcie jasność nastała, iż kierownik ma utwory instrumentalne, ekskjuze-muła, w głębokim poważaniu, nawet jeśli spełniają one wszystkie warunki, by je dodać do Starych melodii. Plus na deser (ew. śniadanie; wpis kierownictwa o 2:54) kierownik se zakpił z rzadka, bo rzadka, ale jednak go wspierających. Do czasu wspierających...

Nie tyle staremelodie.pl, co nowedemotywatory.pl.
Moje doświadczenie z kierownikiem jest takie, że
- albo senior prezidęte poucza i się obraża (vel najpierw się obraża, a potem poucza, patrz pieśń ,,Ciemna jest noc" z tekstem Tuwima, gdzie w moich wpisach są wiadomości o tej cokolwiek kontrowersyjnej piosence, które jakoś koleżeństwu i szerszej p.t. publiczności wcześniej uszły, a które pokazują ją w tle szerszym niż tylko sympatia znajomych do tow. Tuwima w latach rozkwitu jego uwiądu czy brak sympatii do obecnie rządzących, okazywany przez część wpisujących do SM, jak tow. Andriusza, ps. Andrzej),
- albo kasuje wpisy w sprawach takich, których jakoś nikt inny kierownikowi pomóc nie może (żydowskie czy hebrajskie słowa, np. przy ww. ,,Jojnem Karabinie"),
- albo w końcu - jako wisienka na sznece z glancem w porannej bimbie poznańskiej kierowniczej - nie chce dodać mega-nowocześnie brzmiącego utworu z 1937 r. (,,Chodzony Zulusów grenlandzkich" vel ,,Krakowiak poznaniaków mazursko-dolnośląskich" czy też ww. ,,Rumuński foxtrot").

Plus jeszcze se jajca kwadratowe w ciapki bordo kierownictwo robi w żywe oczy, jajca z życzliwych mu osób. Chciałoby się pomóc kierownikowi i np. spisać mu wersję żydowską tego tu dzieła: https://staremelodie.pl/piosenka/40/Sex_appeal, bo to w sumie plus minus pikuś byłby, ale cóż...

https://staremelodie.pl/piosenka/365/Po_co,_po_co?.

Nyndza & bryndza unltd., kierowniku.
Szkoda klawiaturę strzępić.
kierownik 2019-08-02 12:55
Już se nawet jajec nie można porobić... A na to wszystko okrutny szantaż... Ech...
Andrzej 2019-08-02 17:48
przeproś za tego towarzysza i to już
Krasawica 2019-08-02 17:55
Okrutny? I co że niby jest okrutne? Kto? Że jak? Kierowniku, w sprawie okrucieństwa kierownictwo może stanowić wzorzec metra. Okrucieństwa i wędzenia klientów na zimno, skoro już jesteśmy przy tematyce około-spożywczej, jajecznej i wisienkowej.

No, może poza, rzecz jasna, licznie a słusznie opiewanymi zasługami kierownictwa w ratowaniu dziedzictwa narodu - pod warunkiem, że dziedzictwu akurat zebrało się na posiadanie tekstu.

PS. Żeby zachować się uprzejmie wobec kierownictwa dodam, że istnieje też żydowska wersja pieśni pt. https://staremelodie.pl/piosenka/.... Zaraz, która to, kurczę pieczone, piosenka była? A, już widzę. No fakt, kierowniku, obie bardzo ładnie przetłumaczone z pojlisz, Sekapil i ta druga, wiernie i ładnie. Żydowska ci one, czy może żydowsko-rumuńskie, kto je tam wie...
Ja akurat owszem.
Zygu-zyg.
No to pa.
Zenek 2019-08-02 18:03
Panie Andrzeju, Panie Kierowniku

faktycznie szkoda strzępić klawiatury. Zwolennicy obecnej waadzy to stan umysłu, czyli TKM, "kto nie z Mieciem" (bo to sirotki po Mieczysławie, Stanisławie i Władysławie). I "moja racja jest najmojsza". Do tych rycerzy (vel zakutych pał) nie trafiają,a żadne argumenty. Jak coś sobie ubzdurzą to tak musi być, bo "im się przecież należy" I . A jak ktoś myśli odrobinę inaczej to od razu jest sługus Moskwy, lewak, gorszy sort i Polak nieprawdziwy. Za dużo nie dyskutowałem tu z osobą o nicku Krasawica, ale więcej nie bedę. I . Wam obu też to radzę. Będziecie zdrowsi I
Krasawica 2019-08-02 18:40
Ło, rety... Się porobiło. Jako że koledzy byli uprzejmi z mety przechodzić ,,na ty" w tonie nieuprzejmym (A. i jego ,,i to zaraz") lub używać słów wybitnie wyszukanych (Z. i jego ,,zakute pały"), to ja może tym razem podziękuję. Dziękuję państwu za merytoryczne argumenty np. ws. dodania lub niedodania utworu ,,Rumuński foxtrot" do Starych Melodii. Wydają się liczne i przekonujące.
Pan Baron Aaron 2019-08-02 21:55
Jestem pod wrażeniem fantazji Szanownych Państwa - pod taką w istocie błahostkę, jak opublikowanie pewnego utworu na SM podciągać poglądy polityczne i dyskutować nad wyższością manekinów z czerwonymi krawatami, nad tymi z domieszką krwi zmarłego prezydenta Lecha w organiźmie, to naprawdę trzeba mieć inwencję J
Co do samego tematu - zawsze, jeżeli tutaj nie ma na to miejsca, można stworzyć własny zbiór utworów instrumentalnych z lat dawnych i napawać nim swój wzrok. Myślę, że nie ma co walczyć z wiatrakami, chociażby dla dobra czytelników J
Pan Baron Aaron 2019-08-02 22:03
A w istocie z jednym wiatrakiem, ale mniejsza I
Pan Baron Aaron 2019-08-02 22:09
Dla rozluźnienia - wybuchowa muzyka, by uciszyć wybuchy w komentarzach, zarówno z lewa, jak i z prawa. W dodatku związana z tematem, a i dobra dla każdego "prawdziwego Polaka", bo "Chopin wielkim kompozytorem był" niezależnie od przekonań J - https://youtu.be/2PtpFBf-8TU
kierownik 2019-08-03 03:30
Dzięki.
Heh... Prawdziwy Polak słucha często polskiej muzyki ludowej.
Chopin słuchał...
I całej polskiej tradycji, pełnej wpływów i odmian. Tutaj można. I
arco 2019-08-04 21:01
ja bym bardzo prosil poraz jednego z ostatnich razow o sexapila w jiddish.. tamto.. to..
Krzysztof 2020-02-15 14:36
Nagrał na "Odeonie" J. Popławski.
Dodaj komentarz
Szukaj tytułu lub osoby

 Wykonawcy: 

Posłuchaj sobie

dyryguje
Iwo Wesby
⋯ ※ ⋯
Melodja-Electro
kat: 706 mx: 430/28430
ze zbiorów:
Krzysiek45fan
0:00
0:00
Etykiety płyt
Zanadto cię kochałem
Kt: 706
Mx: 430/28430
kolekcja: Krzysiek45fan
Zanadto cię kochałem
Kt: 9919
Mx: 28430
kolekcja: Krzysiek45fan
Podobne teksty:
Nuty
Zanadto cię kochałem - tango
muz. Zygmunt Karasiński
sł. Andrzej Włast
Zanadto cię kochałem - tango
muz. Zygmunt Karasiński
sł. Andrzej Włast